Vatan’a

Bu gün sevgili dostum Vatan Şaşmaz’ı kaybedişimizin 1.yılı  ve ben hala alışamadım.

Yıl 2006 Sarıyer Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir çocuk şenliği yapacak , Dünyanın çeşitli ülkelerinden çocukların katıldığı bir organizasyonun sahnesinde benden konser için Bikem Şahin, Manço Animasyon Ekibi ve Hakan Ergün’ü almışlar bir de sunucu lazım Vatan’ı sordular o dönem hiç bir bağlantım yok kendisiyle araştırdım, soruşturdum tastamam 12 yıl evvel öyle katlamalı fiyatlara ulaştım ki inandırıcı gelmedi.

Derken İbrahim Tatlıses’in menajeri Eyüp ağabey’i aramak geldi aklıma ve 15 dakika sonra bizi iletişime geçirdi bana ulaşanların tam %10’u bir bütçeye anlaştık. O zamandan son güne dek sayısız iş yaptık birlikte, kimi zaman o bana kızdı, kimi zaman ben ona ama hep iş içindi tartışmalarımız bir kez olsun kırılıp, incinmediğim belki de tek ünlüydü.

Çok kişiyle çalıştı, çok kişiyle görüştü , çok kişiyle dosttu bazen ben oldum devrede bazen olmadım ama kendisinin de bana kurduğu cümleye göre Sen ve Polat hariç kimse menajeriyim diyemez kardeşim  oldu velhasıl giden gitti a dostlar , daha o gece otelin önünde zorla gazetecilerden ropörtaj dilenip ben ilk menajeriyim diyen arkadaşım , ilk olsan ne yazar son olsan ne ? Bundan gayrısı gelecekte Asil Vatan’a herkesin evinin oğlu, abisi, kardeşi Vatan Şaşmaz’ın oğlu olmanın haklı gururunu yaşatmak.

Çok Özlüyorum be dostum…