Neyin Var?

Hepimizin hayatında var benciller ordusu .

Kimi bile isteye doğuştan ölümüne bencilce nefes alıyor. Kimi tamamen cehaletinden.

İster arkadaş, ister iş arkadaşı, ister aile fertlerimiz olsun bize söylenmeyen ,derinlere gömülen merhem olamadığımız acıları tetiklemeyi ne çok seviyoruz.

Neyin var? Ne çok seviyoruz değil mi sormayı ?

Neyin var?

—-X293737X borcum var

—-Ah canım olsa da versem yaa ne borcu bu

Ne moralimi bozuyorsun arkadaşım o zaman bilsem faydan olabileceğini ben zaten söyler şansımı denerim.

—Neyin Var?

—Falanca organ iflas etmiş ameliyat olmam lazım

— Gözyaşları, boş konuşmalar vs vs ve sayısız sözde iyi niyetli ama size kötü hissetirecek laflar.

Belli bir yaşa bu şekilde gelmiş insanlara diyecek bir şeyim olamaz, üredilerse eğer Allah çocuklarını onlar gibi olmaktan korusun ama siz gençler becerebiliyorsanız dertleşecek samimiyette olun, doğal olun, biri ihtiyaç duyduğunda başını yaslayacak omuz olun yeter, emin olun siz samimiyetle sussanız da o gücünüz olmadığı için sormadığınızı bilecek ve size bunun için şükredecektir.. Zira birinin derdini dert edinmek diye bir şey yok, dertler paylaşıldıkça azalmaz, aksine silsilesi ile kötü sonuçlar doğurmaya kadar gidebilir. İyilik ve samimiyet Doğal olmakta , Meraklı ve boşboğaz olmakta değil…

Bir de tehlikeli en yakınlar var, aile fertleri, akrabalar vs vs.

-Bunlar Kendi küçük dünyalarını korumak için hiç bir şeye karışmazlar, veya karışamazlar, üzerine meteor düşeceğini görsünler kaç lan oradan demeye güçleri yetmez, sesleri içlerine kaçar. Sen oradan kurtulursun seninle övünürler, oradan kaçarken başka bir taş düşer üzerine. Ya ondan kurtulmuştun ötekini nasıl fark edemedin. Oysaki sen bir öncekinden kaçarken öyle bir yorulmuşsun ki , fark edip gel şurada bir soluklan diyen olmamış.

Aslında daha yazacak çok şey var da kitaba saklıyorum. Sözün özü gençler ;

Meraklı olmayın ve kimseden aman beklemeyin. Başkası düştüğünde kaldırabilecek kuvvetin yoksa karışma, sen düştüğünde başkasından uzanacak eli bekleme kendin kalk.